تبلیغات
se7en parkour family - break dance
se7en parkour family
se7en parkour family
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
جمعه 9 مهر 1389 :: نویسنده : omid samimi

تاریخچه : این ورزش زیبا که در سراسر جهان به نام برک دنس شناخته شده است در ایران به نام ایروبیک حرفه ای از سال 2004 رواج یافته که در این 4سال بسیار پیشرفت داشته این ورزش برای کشور آمریکا شهر نیویرک می باشد که از سال 1972 فدراسیونی برای این وزش تشکیل شد که مسابقات آن به صورت team و انفرادی bboy , bgirl میباشد تیم ها حداقل 10 وحد اکثر12 نفر باید باشد
این ورزش به مرور در اروپا و آسیا رواج پیدا کرد و در سال 1991 در آلمان اولین مسا بقات جهانی تشکیل شد.

معرفی : رشته ایروبیك حرفه‌ای نزدیك به 20 سال بود كه بصورت پراكنده در پاركها و زیرزمین‌ها توسط برخی از علاقمندان، نوجوانان و جوانان بصورت غیراصولی وغیر علمی فعال بود،‌ این رشته نزدیك به 70 سال پیش توسط سیاه پوستان مهاجر آمریكائی در خیابانها و در میهمانی های مختلف انجام می‌شد و در حال حاضر نزدیك به 12 سال است بصورت تشكل و انجمنهای غیردولتی و خصوصی تمامی كشورها تیم‌هایی را تشكیل داده و با بررسی راهكارهائی جامع دنبال گسترش و همگانی كردن این رشته در بین علاقمندان می‌باشند و بصورت علمی همراه با برنامه‌ریزی تمرینات منظم همه ساله توسط كارشناسان و مسئولین سازمان جهانی این رشته مسابقات مختلف جهانی اروپائی و حتی در خاور میانه بشكل وسیع برگزار می‌گردد و نزدیك به 30 تیم از سراسر كشور در این مسابقات شركت می‌كنند . این مسابقات به دو صورت انفرادی و گروهی برگزار می‌گردد و اعضای تیم بین 6 الی 10 نفر مجاز می‌باشند، . مدت زمان این مسابقات 5 دقیقه می باشد و ابعاد زمین آن 8 *8 می‌باشد. این مسابقات در دو مرحله برگزار می شود. ابتدا تیم‌های شركت كننده حركات خود را به معرض نمایش قرار می‌دهند و چهار تیم به مرحله بعدی راه پیدا می كنند و بصورت ضربدری با هم به رقابت می‌پردازند . چهار داور این مسابقات را داوری می‌كنند و یك سرداور و دو ناظر مسئول فنی.

 این نوع رقص معمولا به همراه موزیك های Funk و Hip Hop و گاهی Rap صورت می گیرد و معمولا آهنگ ها برای رقص، Remix شده تا رقص ها طولانی تر و هماهنگ (Match) تر گردد، و همچنین این نوع رقص بهترین شیوه شناخته شده رقص Hip Hop می باشد.

       Break Dancer-

، Breaker، B-Boy یا B-Girl به شخصی گفته می شود كه Break Dance را تمرین می كند.

  سرمبدا

Break Dance ( از خیابان تا رقص): Breaking زمانی متولد شد كه افراد گوشه خیابانی شخصی به اسم DJ ( كه در اختصار، DJ به Kool Hert گفته میشده چون اولین نفر بود)، قسمت هایی از رقص های ضبط شده Hip Hop و انواع دیگر رقص را تجزیه و قسمت-قسمت كرده و آن ها را كنار هم گذاشتند، بدون ثابت ماندن هیچ عنصر اصلی از صدا در یك ثانیه و اسم این نوع رقص هماهنگ با موزیك ساختگی را Break Dance گذاشتند به معنای " رقص شكسته". و از این رو بعد ها این نوع رقص در قالب نوعی ورزش همراه با مسابقات به عنوان "ایروبیك حرفه ای" به فدراسیون آمادگی جسمانی و ایروبیك پیوست. كه این فدراسیون ورزش هایی چون: ایروبیك فردی، ایروبیك گروهی، رقص واله، آمادگی جسمانی، ایروبیك حرفه ای ((Break Dance و ... را هم برای آقایان و هم برای بانوان شامل می شود.

     این مسئله (ایجاد Break Dance توسط آن گروه)، یك پایه و اساس دارای وزن را برای Break Dance، ایجاد كرد كه تقریبا نارس و خام بود كه همین جرقه ای شد برای تعبیه و پیش بردن میكس كردن هر چه بیشتر موزیك با Break Dance، و به Dancer ها اجازه داد تا حرفه و چیره دستی خودشان را در این نوع رقص شكسته نشان دهند.                                                                                                  

      یكی از رشته ها و شاخه های اصلی Break Dance خیابانی كه ان را پیش برد، رشته Michael Jackson's و رشته Robot Dance‌ ( رقص رباتیك) بود كه اولین بار در سال 1974 در تلویزیون آمریكا به نمایش در آمد.

      كیفیت و كارآمدی Break Dance و همچنین جذابیت و جوان پسندی آن، پیشگامان زیادی زا به سرعت به دنبال خود كشاند كه این نوع Dance را با جان و دل دنبال كردند و روزانه چندین ساعت برای آن وقت گذاشتند و گروه های Dancer زیادی به وجود آمدند و این قضیه باعث شد تا Break Dance تا اواخر دهه 1970، تقریبا در كشور آمریكا مردمی گردد و به اصطلاح خودمان جا بیافتد، و امروزه Break Dance برای كودكان، نوجوانان وجوانان آمریكایی و بعضی كشورهای دیگر، مانند فوتبال در ایران شده است، و در ایالات آن كمتر جوان سالمی پیدا می شود كه حداقل یكی از حركات Break Dance را نتواند اجرا كند/.  

نوع مطلب :
برچسب ها :


    درباره سایت

memebers:kian talai/alireza tajer/aram ebrahimi/mohammad akbari/ehsan asghari/sina sanatgar/omid samimi/amirhossein rezai

مدیر وبلاگ : omid samimi

    نویسندگان
    نظرسنجی
به نظر شما بهترین پارکور کار ها در کدام شهر (ایران)هستند؟


    آمار سایت
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :